X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Świadomy wybór polisy na życie

Los jest przewrotny i nieprzewidywalny, zaś wypadki chodzą po ludziach, przytrafiając się w najmniej dogodnej dla nas chwili i niosą ze sobą pasmo nieszczęść. Spokój, zdrowie oraz bezpieczeństwo to wartości bezcenne – nie da się ich kupić, jednak można załagodzić skutki przykrych zdarzeń ubezpieczając się na życie.

Polisa na życie – wybierz świadomie

Decyzja o zakupie polisy na życie zazwyczaj zapada pod wpływem emocji. Dzieje się tak, gdy media kolejny raz donoszą o tragicznych wypadkach na drogach, w których giną dorośli i dzieci. Zastanawiamy się wówczas: „co by było, gdyby to mnie zabrakło?”. 
 
Korzyści prawne
 
Z ubezpieczeniem na życie wiąże się wiele ważnych korzyści prawnych. 

Po pierwsze – nie podlega podatkowi od spadków i darowizn, zatem cesja ubezpieczenia na drugą osobę jest całkowicie wolna od podatku i można jej dokonać w każdej chwili. 

Po drugie – ubezpieczenie nie stanowi masy spadkowej, zatem możesz być spokojny o to, że Twoi bliscy otrzymają pieniądze niezależnie od postępowania sądowego. 

Po trzecie – nie podlega żadnym egzekucjom (z wyjątkiem roszczeń alimentacyjnych) – nie może zostać przejęta w ramach grzywny, czy zajęta przez komornika.
 
Jak wybrać polisę na życie?
 
Szeroki rynek ubezpieczeń daje nam możliwość dopasowania warunków, składki i sumy ubezpieczenia do naszych indywidualnych potrzeb. Jednak na co zwrócić szczególną uwagę dokonując wyboru polisy na życie?
Przede wszystkim należy wnikliwie zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczeń (OWU) dostępnymi na stronach internetowych firm ubezpieczeniowych. Dzięki porównywarkom ubezpieczeń, bez wychodzenia z domu, wybierzesz najlepszą dla siebie ofertę.
 
Posiadając ubezpieczenie na życie chronisz nie tylko siebie, ale przede wszystkim wykazujesz się świadomą troską i odpowiedzialnością za przyszłość i stabilność finansową swoich najbliższych. W dzisiejszych czasach niełatwo o skuteczne zabezpieczenie przyszłości finansowej najbliższych nam osób. Jednak z polisą na życie możesz podarować im bezcenną ochronę i stabilność finansową za cenę comiesięcznej składki, której wysokość możesz dostosować do swoich możliwości.
 
Redakcja portalu: zyciedirect.pl

Oblicz wysokość Twojej składki

Źródło:
Data publikacji: 2016-02-09

« Powrót do listy artykułów

Spokój Bliskich - ubezpieczenie na życie online
Dodatkowy zasiłek pogrzebowy

Kalkulator - oblicz składkę

Sprawdź jak łatwo możesz kupić polisę! Skorzystaj z naszego kalkulatora, a następnie kup ubezpieczenie online!

ŻycieDirect.pl to przejrzysta oferta i jasne zasady. Teraz mogę zajmować się wnukami zamiast lekturą regulaminów i pilnowaniem terminów wpłat!
Cezary z Warszawy

Zamów rozmowę z doradcą

Otrzymasz bezpłatne informacje

Masz pytania? Skontaktuj się z Doradcą - zadzwoń:
22 270 00 48 lub napisz: obsluga@zyciedirect.pl.