X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Dodatkowy Zasiłek Pogrzebowy

Od marca 2011 roku zasiłek pogrzebowy wypłacany jest w wysokości zaledwie 4 tys. zł bez względu na faktycznie poniesione w związku z pochówkiem wydatki. Tym samym zniesiono przepis, zgodnie z którym kwota zasiłku pogrzebowego oszacowana był w oparciu o realne wydatki i wynosiła 200 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia z poprzedniego kwartału.

Obowiązujące obecnie przepisy oznaczają zdecydowane okrojenie świadczenia, mimo że
koszty organizacji pogrzebu nie dość, że się nie zmniejszyły, to na skutek uwarunkowań rynkowych zdecydowanie wzrosły. Wypłacana z ZUS zapomoga pokrywa więc zaledwie znikomą część tych wydatków. Aż 75 proc. sumy, którą zażąda od nas zakład pogrzebowy uregulować trzeba z własnej kieszeni.

Skutecznym rozwiązaniem jest w tej sytuacji Dodatkowy Zasiłek Pogrzebowy w Życie Direct. Składka w wysokości zaledwie 40 zł miesięcznie pozwala liczyć na wsparcie w wysokości aż 4 tys. zł.

To oferta o wiele korzystniejsza niż odkładanie do przysłowiowej skarpety.

Policzmy, ile wyniosą takie oszczędności dla 70-latka:
odkładając co miesiąc 40 zł x 12 miesięcy = 480 zł rocznie.
Potrzebujemy więc aż 8 lat i 4 (!) miesięcy, by uzbierać 4 tys. zł.
By uzbierać przez rok 4 tys. zł co miesiąc trzeba by odkładać aż 340 zł.

Stać Cię na to? Jeśli nie, koniecznie skorzystaj z oferty Życie Direct. Zagwarantuj finansowy spokój sobie i swoim bliskim.

Decydując się na Dodatkowy Zasiłek Pogrzebowy, przy miesięcznej składce w wysokości 40 zł już po roku uzyskujesz prawo do wypłaty 4 tys. zł na pokrycie kosztów pogrzebu. Oczywiście, oprócz zapomogi, która przysługuje z ZUS i na którą trzeba odkładać przez wiele lat pracy. Specyfika Zasiłku Pogrzebowego sprawia, że staje się on znakomitym uzupełnieniem ubezpieczenia na życie dla seniorów.


Spokój Bliskich - ubezpieczenie na życie online
Dodatkowy zasiłek pogrzebowy

Kalkulator - oblicz składkę

Sprawdź jak łatwo możesz kupić polisę! Skorzystaj z naszego kalkulatora, a następnie kup ubezpieczenie online!

ŻycieDirect.pl to przejrzysta oferta i jasne zasady. Teraz mogę zajmować się wnukami zamiast lekturą regulaminów i pilnowaniem terminów wpłat!
Cezary z Warszawy

Zamów rozmowę z doradcą

Otrzymasz bezpłatne informacje

Masz pytania? Skontaktuj się z Doradcą - zadzwoń:
22 270 00 48 lub napisz: obsluga@zyciedirect.pl.