X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Czy towarzystwo może odmówić zawarcia umowy ubezpieczenia?

Każde towarzystwo ubezpieczeniowe przed zawarciem umowy ze swoim klientem dokonuje tak zwanej indywidualnej oceny ryzyka ubezpieczeniowego. W określonych sytuacjach towarzystwa mają prawo odmówić objęcia ochroną ubezpieczeniową lub mogą zaproponować zawarcie umowy na innych warunkach.

Sprawdź oferty towarzystw

Umowa ubezpieczenia na życie jest zawierana dobrowolnie, zaś jej zakres ochrony może być kształtowany zgodnie z zasadą swobody umów. To oznacza, że obie strony mogą w ramach tej zasady umówić się na wszystko, co nie przekracza pewnych granic i jest zgodne z przepisami prawa.
 

Kiedy towarzystwa wymagają świadectw stanu zdrowia?


W przypadku polis ochronnych na życie i/lub zdrowie istotnym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji o zawarciu umowy ubezpieczenia jest stan zdrowia oraz wiek klienta. Czynniki te mają jeszcze większe znaczenie w przypadku, gdy w grę wchodzi zawarcie umowy ubezpieczenia na życie z wyższą niż standardowa sumą ubezpieczenia. Dlatego towarzystwa bardzo często wymagają dokumentów potwierdzających stan zdrowia potencjalnego klienta lub też kierują go na badania medyczne na koszt zakładu ubezpieczeń.
 

Co jeśli towarzystwo odmówi zawarcia umowy indywidualnego ubezpieczenia na życie?

 
Dla wszystkich tych, którzy nie mogą zawrzeć indywidualnej umowy ubezpieczenia na życie, ubezpieczenia grupowe – zarówno z zakładu pracy, jak i te dla osób indywidualnych są ostatnią deską ratunku. Dzięki ubezpieczeniom grupowym można ubezpieczyć się szybko, tanio i bez konieczności okazywania badań lekarskich. Ponadto polisa ta umożliwia rozszerzenie ochrony o opcje niedostępne w przypadku indywidualnych polis na życie, takie jak zgon rodzica lub teścia, urodzenie dziecka czy leczenie w szpitalu. Ubezpieczenie grupowe można kontynuować indywidualnie.
 
Pamiętaj, że jeśli zgłosiłeś chęć zawarcia umowy ubezpieczenia wpłacając składkę ubezpieczeniową i zakład ubezpieczeń odmówił objęcia Cię ochroną ubezpieczeniową, to ma on obowiązek zwrócić Ci uprzednio wpłaconą składkę. 
 
Redakcja portalu: zyciedirect.pl

Oblicz składkę polisy na życie

Źródło:
Data publikacji: 2016-02-11

« Powrót do listy artykułów

Spokój Bliskich - ubezpieczenie na życie online
Dodatkowy zasiłek pogrzebowy

Kalkulator - oblicz składkę

Sprawdź jak łatwo możesz kupić polisę! Skorzystaj z naszego kalkulatora, a następnie kup ubezpieczenie online!

ŻycieDirect.pl to przejrzysta oferta i jasne zasady. Teraz mogę zajmować się wnukami zamiast lekturą regulaminów i pilnowaniem terminów wpłat!
Cezary z Warszawy

Zamów rozmowę z doradcą

Otrzymasz bezpłatne informacje

Masz pytania? Skontaktuj się z Doradcą - zadzwoń:
71 736 75 85 lub napisz: doradca@zyciedirect.pl.