X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Życie Direct - nowa polisa dla seniora

Na rynku ubezpieczeń życiowych pojawił się nowy produkt - Życie Direct, wspólne przedsięwzięcie multiagencji Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. oraz Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie Europa SA. - donosi Bankier.pl (www.bankier.pl z 22.06.2012 r.). Jest to  oferta dla osób po 65. roku życia, rzadka na rynku propozycja ochrony ubezpieczeniowej  dla osób starszych, które nie ukończyły 85. lat.  A seniorzy  w opinii aktuariuszy stanowią  zbyt dużą grupę ryzyka.

"Życie Direct" to ubezpieczenie na życie, którego ideą "jest zapewnienie bezpieczeństwa w przypadku śmierci i ciężkiego zachorowania naszych klientów lub ich bliskich" – mówi w portalu Przemysław Ćwikła, dyrektor Sprzedaży Bezpośredniej. Ponadto, w  ramach "Życie Direct" ubezpieczyciel oferuje tzw. "Dodatkowy Zasiłek Pogrzebowy" z niskimi sumami ubezpieczenia oraz ubezpieczenie "Spokój Bliskich"( kwota gwarancyjna do  300 tys. zł"). Zdaniem dyr. Ćwikły, "jest to odpowiedź TU Europa na Życie SA na obniżenie wysokości zasiłku pogrzebowego wypłacanego dla osób ubezpieczonych w ZUS". I tak, uposażeni w związku z ceremonią pogrzebową otrzymają 4 tys. zł z ZUS a do tego co najmniej drugie tyle z polisy Życie Direct, nawet 11 tys. zł. A z kalkulacji wynika, iż 70-latek, przy sumie ubezpieczenia 4 tys. zł zapłaci miesięczną składkę w wysokości 42 zł. Gdyby chciał taką kwotę odkładać co miesiąc, po roku uzbierałby 504 zł - szacuje "www.bankier.pl".

Z kolei  opcja „Spokój bliskich” to ubezpieczenie, w którym kwota gwarancyjna wynieść może nawet na 300 tys. zł, a ubezpieczyciel o stan zdrowia pyta tylko w wyjątkowych sytuacjach, przy bardzo wysokich sumach ubezpieczenia. Według OWU,  możliwa jest wypłata aż 75 proc.  sumy, na jaką zawarta została polisa, "w razie gdyby ubezpieczony potrzebował tych pieniędzy na leczenie bądź inny cel. Mimo przekazania gotówki ubezpieczenia trwa nadal". Ponadto,  ubezpieczyciel jest zobowiązany do  zwrotu  wpłaconych składek, jeśli ubezpieczony umrze z przyczyn naturalnych, a nie na skutek nieszczęśliwego wypadku, w ciągu 12 miesięcy do daty zawarcia umowy. 

Auto ważniejsze niż  życie ?

Polacy częściej ubezpieczają auto niż życie - twierdzi "Bankier.pl"(www.bankier.pl z 26.06.2012 r.). Według portalu, poza obowiązkowym ubezpieczeniem OC samochodu, niewiele osób myśli o ubezpieczeniu mieszkania czy polisie na  życie. Zdaniem Artura Olecha, prezesa zarządu Generali w Polsce, jest to  "kwestia mentalności, ale i jakości kanałów sprzedaży ubezpieczeń. (...) Łatwiej nam jest kupować produkty inwestycyjne i ryzykować środki, niż zabezpieczać własną przyszłość". W opinii prezesa Olecha, potrzebne są działania, które sprawią, by powszechność ubezpieczeń rosła. Tym bardziej, że branża ubezpieczeń w naszym kraju miała w ostatnich latach duże kłopoty z rentownością. Jednak z danych opublikowanych ostatnio przez Komisje Nadzoru Finansowego  za I kwartał 2012 roku wynika,  iż  sytuacja powoli się poprawia. "Sprzedaż ubezpieczeń na życie wzrosła w pierwszych trzech miesiącach roku o 23 proc., natomiast ubezpieczeń majątkowych o 10 proc." - podkreśla "www.bankier.pl".

Źródło: http://rzu.gov.pl/aktualnosci-z-rynku/Zycie__Direct___nowa_polisa_dla_seniora__20843
Data publikacji: 2012-06-22

« Powrót do listy artykułów

Spokój Bliskich - ubezpieczenie na życie online
Dodatkowy zasiłek pogrzebowy

Kalkulator - oblicz składkę

Sprawdź jak łatwo możesz kupić polisę! Skorzystaj z naszego kalkulatora, a następnie kup ubezpieczenie online!

ŻycieDirect.pl to przejrzysta oferta i jasne zasady. Teraz mogę zajmować się wnukami zamiast lekturą regulaminów i pilnowaniem terminów wpłat!
Cezary z Warszawy

Zamów rozmowę z doradcą

Otrzymasz bezpłatne informacje

Masz pytania? Skontaktuj się z Doradcą - zadzwoń:
22 270 00 48 lub napisz: obsluga@zyciedirect.pl.