X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Życie Direct - nowa marka na rynku ubezpieczeń

Na rynku ubezpieczeń pojawiła się nowa marka, Życie Direct. To wspólne przedsięwzięcie multiagencji Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. oraz Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie Europa SA, które od ponad 15 lat z powodzeniem działa na polskim rynku.

Życie Direct to oferta głównie dla osób po 65. roku życia, niechętnie obejmowanych ochroną ubezpieczeniową przez tradycyjne towarzystwa. Życie Direct to właściwie dwa produkty w jednym, w obu opcjach spełniające oczekiwania osób starszych. Mogą je też kupić osoby młodsze z myślą o sobie lub swoich rodzicach czy dziadkach.

Życie Direct to ubezpieczenie na życie skierowane do osób, które nie ukończyły 85. lat. Seniorzy na ogół nie są klientami tradycyjnych towarzystw. W opinii wielu ubezpieczycieli stanowią bowiem grupę zbyt dużego ryzyka. Często chorują bądź chorowali przewlekle, co wpływa na ich kondycję.

Mało optymistycznie wypadają również statystyki dotyczące średniej wieku. Mężczyźni w Polsce żyją średnio ok. 71 lat, a kobiety 80. Co więcej, mimo tych pozytywnych trendów Polska nadal wypada niekorzystnie na tle czołówki państw europejskich. Polki żyją o 4-5 lat krócej niż kobiety w krajach o wysokiej przeciętnej długości życia, a w przypadku mężczyzn ta różnica wynosi aż 8 lat.

– Ideą ubezpieczenia Życie Direct jest zapewnienie bezpieczeństwa w przypadku śmierci i ciężkiego zachorowania naszych klientów lub ich bliskich – mówi Przemysław Ćwikła, Dyrektor Departamentu Sprzedaży Bezpośredniej TU na Życie Europa SA. – Ten komfort potrzebny jest także seniorom, dlatego ubezpieczenie Życie Direct jest oferowane osobom aż do 85. roku życia. Ubezpieczenia dedykowane osobom dojrzałym są standardem na zachodnich rynkach i my te standardy chcemy wprowadzać również w Polsce – dodaje.

Dodatkowy Zasiłek Pogrzebowy

W ramach Życie Direct oferowane są: Dodatkowy Zasiłek Pogrzebowy z niskimi sumami ubezpieczenia oraz ubezpieczenie Spokój Bliskich, gdzie kwota gwarancyjna może wynieść nawet 300 tys. zł. – Ubezpieczenie Życie Direct można postrzegać, obok polisy na życie, również jako „dodatkowy zasiłek pogrzebowy” – mówi Przemysława Ćwikła. – I jest to odpowiedź TU na Życie Europa na obniżenie wysokości zasiłku pogrzebowego wypłacanego dla osób ubezpieczonych w ZUS – dodaje.

Oferta Życie Direct w zakresie dodatkowej zapomogi na pogrzeb cieszy się znacznym zainteresowaniem potencjalnych klientów. Większość zapytań dotyczy właśnie zasiłku pogrzebowego.

– Dodatkowy Zasiłek Pogrzebowy to korzystne rozwiązanie, które można potraktować zarówno jak ubezpieczenie na życie, jak i dodatkową zapomogę na pochówek – mówi Monika Uszycka, Menedżer ds. Obsługi Klienta w Życie Direct. –Na pokrycie kosztów związanych z ceremonią pogrzebową osoby uposażone otrzymają 4 tys. zł z ZUS, a do tego co najmniej drugie tyle z polisy Życie Direct. Zasiłek Pogrzebowy może jednak opiewać na sumę nawet 11 tys. zł. Uwzględniając konieczne w takiej sytuacji wydatki, stanowi to sporą kwotę.

Eksperci Życia Direct sporządzili dla nas prostą kalkulację, która ma zobrazować korzyści wynikające z zakupu Dodatkowego Zasiłku Pogrzebowego. Zainteresowany kupnem takiej polisy 70-latek przy sumie ubezpieczenia 4 tys. zł zapłaci miesięczną składkę w wysokości 42 zł. Gdyby chciał taką kwotę odkładać co miesiąc, po roku uzbierałby zaledwie 504 zł.

Na zgromadzenie 4 tys. zł oszczędności, przeznaczając co miesiąc wspomniane 42 zł, nasz przykładowy ubezpieczony potrzebowałby 7 lat i 11 miesięcy. Jeśli natomiast chcielibyśmy w ciągu roku odłożyć 4 tys. zł, co miesiąc trzeba by przeznaczać na ten cel aż 333 zł.

– Ze względu na walory tego ubezpieczenia prognozujemy duże zainteresowanie ze strony klientów – mówi Przemysław Ćwikła, Dyrektor Departamentu Sprzedaży Bezpośredniej. – Spodziewamy się, że wśród polis będzie przeważać właśnie opcja „Dodatkowy zasiłek pogrzebowy” nad opcją „Spokój bliskich”.

Spokój Bliskich

Opcja „Spokój Bliskich” w Życie Direct to ubezpieczenie, w którym suma ubezpieczenia wynieść może nawet 300 tys. zł, a ubezpieczyciel o stan zdrowia pyta tylko w wyjątkowych sytuacjach, przy bardzo wysokich sumach ubezpieczenia.
Co więcej, zgodnie z zapisem w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia w przypadku ciężkiego zachorowania możliwa jest wypłata aż 75% sumy, na jaką zawarta została polisa, w razie gdyby ubezpieczony potrzebował tych pieniędzy na leczenie bądź inny cel. Mimo przekazania klientowi gotówki ubezpieczenie w zakresie ochrony życia trwa nadal.

– Korzystną propozycją jest także zwrot wszystkich wpłaconych składek, jeśli ubezpieczony umrze z przyczyn naturalnych a nie na skutek nieszczęśliwego wypadku w ciągu pierwszych 12 miesięcy od daty zawarcia umowy – mówi Monika Uszycka.

O „Spokój Bliskich” często pytają ludzie młodzi, którzy szukają ubezpieczenia dla swoich rodziców lub dziadków. Nierzadko dzwonią do Życie Direct właśnie w ich imieniu. – Przed wprowadzeniem tego ubezpieczenia przeprowadziliśmy szczegółową analizę rynku – mówi Przemysław Ćwikła. – Badania wykazały, że taki produkt będzie się cieszył dużym zainteresowaniem wśród klientów indywidualnych, a zwłaszcza wśród osób starszych – dodaje.

Ponieważ ubezpieczenie dedykowane osobom w podeszłym wieku jest dostępne także w ofercie innej firmy, interesowało nas, co powinno przekonać klientów do powierzenia ochrony ubezpieczeniowej właśnie Życiu Direct?
– Zaletą ubezpieczenia oferowanego przez Życie Direct są niskie sumy ubezpieczenia – mówi Monika Uszycka. – Wyróżnikiem oferty Życie Direct jest atrakcyjna cena ubezpieczenia oraz dodatkowa zniżka w sytuacji ubezpieczenia obojga partnerów – uzupełnia Przemysław Ćwikła. – Dodatkowym atutem oferty Życie Direct jest możliwość wypełnienia wniosku i zawarcie umowy ubezpieczenia przez telefon lub internet, dzięki czemu nasi klienci zaoszczędzą cenny czas – dodaje.

Życie Direct, które ze swoją ofertą wystartowało niedawno, systematycznie zwiększa swój udział w rynku, obsługując bardzo specyficznego klienta. W kolejnej publikacji dokonamy porównania tego rodzaju ofert dostępnych na rynku, przyglądając się zarówno sumom ubezpieczenia, składkom, jak i zakresowi polisy oraz wyłączeniom odpowiedzialności ubezpieczyciela.

Małgorzata Pawlaczek

Źródło: http://www.na-zycie.ubezpieczenie.com.pl/zycie_direct___nowa_marka_na_rynku_ubezpieczen/50,10981,0.html
Data publikacji: 2012-06-19

« Powrót do listy artykułów

Spokój Bliskich - ubezpieczenie na życie online
Dodatkowy zasiłek pogrzebowy

Kalkulator - oblicz składkę

Sprawdź jak łatwo możesz kupić polisę! Skorzystaj z naszego kalkulatora, a następnie kup ubezpieczenie online!

ŻycieDirect.pl to przejrzysta oferta i jasne zasady. Teraz mogę zajmować się wnukami zamiast lekturą regulaminów i pilnowaniem terminów wpłat!
Cezary z Warszawy

Zamów rozmowę z doradcą

Otrzymasz bezpłatne informacje

Masz pytania? Skontaktuj się z Doradcą - zadzwoń:
22 270 00 48 lub napisz: obsluga@zyciedirect.pl.