X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Ubezpieczenie po 65 roku życia - nowość na rynku!

Życie Direct - to nowa marka oferująca ubezpieczenia osobom między 65 a 85 rokiem życia, które obejmują dwie opcje: Dodatkowy Zasiłek Pogrzebowy, stanowiący dodatkową zapomogę na pochówek i Spokój Bliskich, w którym suma gwarancyjna może wynieść aż 300 tys. zł. Korzyści płynących z ubezpieczeń Życie Direct jest jednak dużo więcej.

Życie Direct jest wspólnym przedsięwzięciem multiagencji Ubezpieczenia online.pl Sp. z o. o. oraz Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie Europa SA. Mając świadomość, że seniorzy nie są klientami towarzystw ubezpieczeniowych, gdyż stanowią zbyt dużą grupę ryzyka ze względu na choroby przewlekłe, firmy stworzyły produkt skierowany wyłącznie dla osób między 65 a 85 rokiem życia. Na rynkach zachodnich ten rodzaj ubezpieczeń jest standardem, najwyższy czas wprowadzić je również w Polsce, mimo że w naszym kraju statystyki dotyczące średniej wieku są mało optymistyczne. Mężczyźni w Polce żyją przeciętnie ok. 71 lat, a kobiety 80. Na tle czołówki państw europejskich Polki żyją o 4-5 lat krócej, a mężczyźni aż o 8 lat krócej.

Opcje ubezpieczenia w Życie Direct

Zawarcie polisy w ramach Życie Direct jest możliwe w dwóch opcjach. Zakupu można dokonać na stronie internetowej ŻycieDirect.pl, gdzie do wyboru mamy dwie możliwości ubezpieczenia: Dodatkowy Zasiłek Pogrzebowy i Spokój Bliskich.

Dodatkowy Zasiłek Pogrzebowy

W obliczu zniesienia przepisu, zgodnie z którym kwota zasiłku pogrzebowego oszacowana była o realne koszty i wynosiła 200% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia z poprzedniego kwartału, i faktu że od marca 2011 roku ZUS wypłaca zasiłek pogrzebowy w wysokości 4 tys. zł, wspomniana polisa może cieszyć się dużym zainteresowaniem.

Dodatkowy Zasiłek Pogrzebowy to korzystne rozwiązanie, które można potraktować zarówno jak ubezpieczenie na życie, jak i dodatkową zapomogę na pochówek – mówi Monika Uszycka, menedżer ds. obsługi klienta w Życie Direct. Uposażeni na koszty związane z ceremonią pogrzebową otrzymają 4 tys. zł z ZUS a do tego co najmniej drugie tyle z polisy Życie Direct. Zasiłek Pogrzebowy może jednak opiewać również na sumę nawet 11 tys. zł. - dodaje.

Jak to wygląda w praktyce?

Załóżmy, że kupnem polisy zainteresowany jest 70-latek. Przy sumie ubezpieczenia 4 tys. zł zapłaci składkę w wysokości 42 zł/m-c. Gdyby chciał taką kwotę odkładać co miesiąc, po roku uzbierałby zaledwie 504 zł. Aby zebrać całe 4 tys. zł przeznaczając co miesiąc wspomniane 42 zł nasz senior potrzebowałby aż 7 lat i 9 miesięcy.

Przemysław Ćwikła, Dyrektor Sprzedaży Bezpośredniej spodziewa się, że wśród polis właśnie Dodatkowy Zasiłek Pogrzebowy będzie dominował nad opcją Spokój Bliskich.

Spokój Bliskich

Co natomiast otrzymujemy w ramach ubezpieczenia Spokój Bliskich? Jest to ubezpieczenie na życie dla szerszej grupy klientów, bo od 18 do 85 roku życia, którzy sami wybierają sumę ubezpieczenia (może ona wynieść od 4 tys. zł aż do 300 tys), a pytani o stan zdrowia są tylko w wyjątkowych sytuacjach, przy bardzo wysokich sumach ubezpieczenia.

Jakie korzyści niesie ze sobą polisa Spokój Bliskich?

  • możliwość podniesienia sumy ubezpieczenia w dowolnym momencie trwania polisy,
  • możliwość wypłaty aż 75% sumy ubezpieczenia w razie potrzeby (zachorowania, zakupu leków, itp.) z zachowaniem ciągłości polisy,
  • zwrot wpłaconych składek, jeśli ubezpieczony umrze w przyczyn naturalnych, a nie na skutek nieszczęśliwego wypadku, w ciągu 12 miesięcy od daty zawarcia polisy.

Wyróżnikiem oferty Życie Direct jest atrakcyjna cena ubezpieczenia oraz dodatkowa zniżka w sytuacji ubezpieczenia obojga partnerów – mówi Przemysław Ćwikła. Dodatkowym atutem oferty Życie Direct jest możliwość wypełnienia wniosku i zawarcie umowy ubezpieczenia przez telefon lub Internet, dzięki czemu nasi Klienci zaoszczędzą cenny czas – dodaje.

Twórcy oferty podejrzewają, że popularność ubezpieczeń dla seniorów wkrótce wzbudzi zainteresowanie także innych towarzystw ubezpieczeniowych, które w odpowiedzi na rosnące oczekiwania klientów również zdecydują się na wprowadzenie podobnych opcji do swojej oferty.

Polisami Życie Direct, zwłaszcza Dodatkowym Zasiłkiem Pogrzebowym, mogą być również zainteresowani ludzie młodzi, którzy chcąc zabezpieczyć się finansowo zwracają się do ubezpieczyciela w imieniu swoich rodziców lub dziadków.

Moi Bliscy od 4life Direct

Alternatywą dla ubezpieczeń Życie Direct jest na polskim rynku ubezpieczenie Moi Bliscy oferowane przez 4life Direct. Polisa skierowana jest dla osób w wieku od 45 do 85 lat i stanowi zabezpieczenie zarówno dla Ubezpieczonego, jak i jego bliskich. Ubezpieczenie jest bezterminowe, co oznacza że osoba ubezpieczona jest chroniona dopóty, dopóki żyje i opłaca składki. Polisa gwarantuje spadek dla osób bliskich i zapewnia niezbędne środki na leczenie, pogrzeb, podatek od spadku i inne zobowiązania finansowe.

Polisę Moi Bliscy można zawrzeć bez dostarczania badań lekarskich na stronie 4lifedirect.pl.

Autor: Daria Modzelewska

Źródło: http://ipolisa.pl/Ubezpieczenie-po-65-roku-zycia-nowosc-na-rynku,artykul,649
Data publikacji: 2012-06-20

« Powrót do listy artykułów

Spokój Bliskich - ubezpieczenie na życie online
Dodatkowy zasiłek pogrzebowy

Kalkulator - oblicz składkę

Sprawdź jak łatwo możesz kupić polisę! Skorzystaj z naszego kalkulatora, a następnie kup ubezpieczenie online!

ŻycieDirect.pl to przejrzysta oferta i jasne zasady. Teraz mogę zajmować się wnukami zamiast lekturą regulaminów i pilnowaniem terminów wpłat!
Cezary z Warszawy

Zamów rozmowę z doradcą

Otrzymasz bezpłatne informacje

Masz pytania? Skontaktuj się z Doradcą - zadzwoń:
22 270 00 48 lub napisz: obsluga@zyciedirect.pl.