X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Jak działa Twoje ubezpieczenie Życie Direct?

Życie Direct to ubezpieczenie życia i zdrowia dla osób między 18. a ukończonym 85. rokiem życia. O stan zdrowia pytamy tylko w wyjątkowych sytuacjach. Oferujemy ubezpieczenie, które nawet osobom w podeszłym wieku pozwoli ubezpieczyć swoje życie i zdrowie oraz zabezpieczyć przyszłość najbliższych, nie nadwyrężając jednocześnie domowego budżetu. Suma ubezpieczenia może wynieść od 4 tys. zł do nawet 300 tys. zł. Aż 225 tys., na dowolny cel, można wypłacić w trakcie trwania ubezpieczenia.

Podstawowe informacje o Życie Direct:

  • Życie Direct to ubezpieczenie życia i zdrowia dla osób między 18. a ukończonym 85. rokiem życia.
  • O stan zdrowia pytamy tylko w wyjątkowych sytuacjach.
  • Suma ubezpieczenia może wynieść od 4 tys. zł nawet do 300 tys. zł.
  • Umowę ubezpieczenia zawrzeć można przez telefon lub internet w wariancie indywidualnym lub małżeńskim (również z partnerem). Wystarczy w ciągu 30 dni odesłać do nas podpisany wniosek oraz opłacić składkę, by zagwarantować sobie ochronę ubezpieczeniową od początku następnego miesiąca.
Życie Direct – pierwszych 12 miesięcy Twojego ubezpieczenia:
 
Przez pierwszych 12 miesięcy ubezpieczyciel gwarantuje wypłatę należnego świadczenia w kwocie, na jaką zawarta była umowa, już od momentu obowiązywania polisy i opłacenia pierwszej składki, jeśli śmierć ubezpieczonego nastąpiła na skutek nieszczęśliwego wypadku.
 
Jeżeli ubezpieczony zmarł z przyczyn naturalnych świadczenie ubezpieczeniowe równe jest kwocie wpłaconych składek.
 
Po tym 12-miesięcznym okresie obowiązywania ubezpieczenia, przy regularnym opłacaniu składek, zarówno zgon ubezpieczonego z przyczyn naturalnych, jak i na skutek nieszczęśliwego wypadku skutkuje wypłatą świadczenia w kwocie, na jaką zawarta była umowa.
 
Szczegółowe informacje: w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia Życie Direct.
 
Życie Direct – Śmierć z przyczyn choroby zdiagnozowanej przed zawarciem ubezpieczenia:
 
Jeżeli zgon ubezpieczonego powstanie w następstwie i w adekwatnym związku z chorobami, które były zdiagnozowane lub leczone lub kontrolowane lub wymagały porady lekarskiej w okresie 36 miesięcy poprzedzających datę zawarcia umowy ubezpieczenia, wysokość świadczenia ubezpieczeniowego jest równa kwocie należnych i wpłaconych składek ubezpieczeniowych w okresie 12 miesięcy poprzedzających zgon ubezpieczonego.

« Powrót do listy FAQ

Spokój Bliskich - ubezpieczenie na życie online
Dodatkowy zasiłek pogrzebowy

Kalkulator - oblicz składkę

Sprawdź jak łatwo możesz kupić polisę! Skorzystaj z naszego kalkulatora, a następnie kup ubezpieczenie online!

ŻycieDirect.pl to przejrzysta oferta i jasne zasady. Teraz mogę zajmować się wnukami zamiast lekturą regulaminów i pilnowaniem terminów wpłat!
Cezary z Warszawy

Zamów rozmowę z doradcą

Otrzymasz bezpłatne informacje

Masz pytania? Skontaktuj się z Doradcą - zadzwoń:
22 270 00 48 lub napisz: obsluga@zyciedirect.pl.