X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Co to jest polisa na życie?

Polisa na życie gwarantuje najbliższym, po śmierci ubezpieczonego, finansowe bezpieczeństwo. To główna funkcja ubezpieczenia tego rodzaju. Nic nie złagodzi bólu po stracie bliskiej osoby i żadna rekompensata pieniężna jej nie zastąpi. Ale wypłacone z polisy świadczenie może pomóc najbliższym przetrwać okres żałoby bez troski o finansowanie codziennych wydatków i opłacanie rachunków.

Polisa na życie to skuteczna forma finansowego zabezpieczenia najbliższych. Jak to działa? W przypadku śmierci ubezpieczonego rodzina otrzymuje świadczenie, którego wysokość ustala się wraz z zawarciem polisy. Jest to tzw. suma ubezpieczenia. Taką właśnie kwotę wypłaca się uposażonym, a więc osobom wskazanym przez ubezpieczonego w umowie ubezpieczenia.

Polisa na życie może także spełnić funkcję gromadzenia kapitału dla dziecka na studia lub strat w dorosłe życie, również dodatkowym kapitałem na emeryturę, a także ochroną na wypadek ciężkiego zachorowania.

« Powrót do listy FAQ

Spokój Bliskich - ubezpieczenie na życie online
Dodatkowy zasiłek pogrzebowy

Kalkulator - oblicz składkę

Sprawdź jak łatwo możesz kupić polisę! Skorzystaj z naszego kalkulatora, a następnie kup ubezpieczenie online!

ŻycieDirect.pl to przejrzysta oferta i jasne zasady. Teraz mogę zajmować się wnukami zamiast lekturą regulaminów i pilnowaniem terminów wpłat!
Cezary z Warszawy

Zamów rozmowę z doradcą

Otrzymasz bezpłatne informacje

Masz pytania? Skontaktuj się z Doradcą - zadzwoń:
22 270 00 48 lub napisz: obsluga@zyciedirect.pl.