X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Ubezpieczenie zdrowotne dla osoby niepełnosprawnej

Indywidualne ubezpieczenia zdrowotne cieszą się ogromną popularnością ze względu na utrudniony dostęp do specjalistycznej pomocy, długie kolejki i czas oczekiwania na wizytę u lekarza. Co prawda na rynku ubezpieczeń wciąż brakuje produktów dedykowanych osobom niepełnosprawnym, ale mogą one skorzystać ze standardowych polis zdrowotnych.

Osoba niepełnosprawna może samodzielnie wykupić polisę, jednak w przypadku niepełnosprawności intelektualnej umowa ubezpieczenia musi zostać zawarta przez opiekunów prawnych. Ubezpieczenie osoby ubezwłasnowolnionej lub niezdolnej do podejmowania samodzielnych decyzji jest ważne do momentu śmierci opiekunów prawnych. W pozostałych przypadkach ubezpieczony samodzielnie decyduje o tym, jak długo chce korzystać z usług towarzystwa – działa to dokładnie tak samo, jak w przypadku ubezpieczenia osób sprawnych.

    Porównaj ubezpieczenia teraz

 

Opieka zdrowotna w ramach indywidualnego ubezpieczenia jest ważna tylko w czasie trwania umowy. Oczywiście, można z niej zrezygnować przed wygaśnięciem tego terminu, składając pisemną rezygnację przy zachowaniu okresu wypowiedzenia, który wynosi przeważnie 30 dni. Druga strona umowy, czyli towarzystwo ubezpieczeniowe, również może zerwać umowę, jeśli okażę się, że klient, np. zataił kluczowe informacje dotyczące stanu zdrowia.
 

Gwarancje polisy

Polisa zdrowotna to tak naprawdę cena świętego spokoju – okazuje się być nieoceniona w przypadku, kiedy ubezpieczonego dopadnie ciężka choroba. Osoba niepełnosprawna, w zależności od rodzaju swojej niepełnosprawności, może nie być w stanie poinformować opiekunów o swoim samopoczuciu, dolegliwościach, zaś choroba może się rozwijać w zastraszająco szybkim tempie, dlatego nie należy zwlekać i trzeba działać od razu.
 
Rozszerzone ubezpieczenie zdrowotne obejmuje opiekę stomatologiczną oraz rehabilitację. Z kolei pakiet podstawowy zapewnia poniższe usługi:
·         całodobowy dostęp do pediatry i lekarza pierwszego kontaktu,
·         sieci specjalistów,
·         wizyty domowe,
·         bilanse zdrowia dziecka,
·         proste zabiegi,
·         szczepienia.
 

Ubezpieczenie zależy od deklaracji

Zawarcie umowy ubezpieczenia poprzedzone jest obowiązkiem wypełnienia wniosku przez klienta. Należy podać w nim swoje dane osobowe, wybrać pakiet ubezpieczenia, a ponadto trzeba wypełnić poufną ankietę medyczną, w której zostały zawarte poniższe oświadczenia:
 
·         Oświadczam, że zostały u mnie zdiagnozowane wady wrodzone i schorzenia będące ich skutkiem, wymagające systematycznej kontroli i opieki lekarskiej, co najmniej 5-6 razy w roku.
·         Oświadczam, że jestem osobą trwale niezdolną do pracy i/lub wymagam stałej opieki osób trzecich.
 
Jeśli chociaż na jedno z tych oświadczeń zostanie udzielona odpowiedź twierdząca, to umowa ubezpieczenia nie może zostać zawarta. 
 
Redakcja portalu: życiedirect.pl
 

    Przekalkuluj - to takie proste!

 


Źródło:
Data publikacji: 2015-12-23

« Powrót do listy artykułów

Spokój Bliskich - ubezpieczenie na życie online
Dodatkowy zasiłek pogrzebowy

Kalkulator - oblicz składkę

Sprawdź jak łatwo możesz kupić polisę! Skorzystaj z naszego kalkulatora, a następnie kup ubezpieczenie online!

ŻycieDirect.pl to przejrzysta oferta i jasne zasady. Teraz mogę zajmować się wnukami zamiast lekturą regulaminów i pilnowaniem terminów wpłat!
Cezary z Warszawy

Zamów rozmowę z doradcą

Otrzymasz bezpłatne informacje

Masz pytania? Skontaktuj się z Doradcą - zadzwoń:
22 270 00 48 lub napisz: obsluga@zyciedirect.pl.