X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Ubezpieczenia gwarantującego pomoc w opłaceniu koszów pogrzebu – czy warto?

Nigdy nie przestajemy się troszczyć o najbliższe nam osoby – staramy się je możliwie uchronić przed wszelkim złem i zapewnić jak najlepszą przyszłość. Niestety, niektórych zdarzeń niosących ze sobą przykre skutki, nie jesteśmy w stanie uniknąć. Śmierć to nie tylko niemożliwy do uniknięcia ból – utrata ukochanej osoby, a również wysokie, konieczne do poniesienia w krótkim czasie koszty. Dzięki ubezpieczeniom dostępnym na rynku, można skutecznie zabezpieczyć swoją rodzinę i zagwarantować im wypłatę świadczenia, które pomoże, np. w opłaceniu kosztów pogrzebu.  

Czy warto zawierać umowę ubezpieczenia zapewniającego pomoc w opłaceniu kosztów pogrzebu?

W przypadku śmierci bliskiej osoby, jej rodzina może liczyć na wypłatę ZUS. Taka wypłata nazywana jest zasiłkiem pogrzebowym, jednak bardzo często nie jest on wystarczający. Obecnie zasiłek pogrzebowy wynosi maksymalnie 4 tysiące złotych. Suma ta może się wydawać dość spora, jednak praktyka pokazuje, że koszty związane z pogrzebem są o wiele wyższe, zaś zasiłek ich nie pokrywa.
 
Dlatego, jeśli zależy Ci na tym, aby w Twoi bliscy nie musieli się martwić o środki finansowe na pokrycie kosztów pogrzebu, kiedy Ciebie już wśród nich zabraknie, powinieneś zdecydować się na ubezpieczenie gwarantujące pomoc w opłaceniu kosztów pogrzebu. Koszt takiego ubezpieczenia jest niewielki w stosunku do komfortu psychicznego rodziny, która pogrążona w smutku i rozpaczy nie będzie musiała martwić się o organizację środków na pokrycie kosztów związanych z pogrzebem. 

Źródło:
Data publikacji: 2015-03-23

« Powrót do listy artykułów

Spokój Bliskich - ubezpieczenie na życie online
Dodatkowy zasiłek pogrzebowy

Kalkulator - oblicz składkę

Sprawdź jak łatwo możesz kupić polisę! Skorzystaj z naszego kalkulatora, a następnie kup ubezpieczenie online!

ŻycieDirect.pl to przejrzysta oferta i jasne zasady. Teraz mogę zajmować się wnukami zamiast lekturą regulaminów i pilnowaniem terminów wpłat!
Cezary z Warszawy

Zamów rozmowę z doradcą

Otrzymasz bezpłatne informacje

Masz pytania? Skontaktuj się z Doradcą - zadzwoń:
71 736 75 85 lub napisz: doradca@zyciedirect.pl.