X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Polisy ubezpieczeniowe 50+

Z roku na rok rośnie w Polsce liczba osób powyżej 60 roku życia. Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, ze w 2012 roku obywateli w tym wieku było prawie 8 mln, natomiast przewiduje się, że do 2035 r. liczba ta wzrośnie powyżej 10 mln. Nic więc dziwnego, że towarzystwa ubezpieczeniowe wychodzą naprzeciw oczekiwaniom również tej grupy wiekowej.

Sprawdź ofertę dla osób 50+

Rynek produktów i usług ubezpieczeniowych skierowanych do seniorów sukcesywnie się rozwija proponując rozwiązania zaspokajające ich potrzeby, jak np. pakiet assistance oraz dające poczucie bezpieczeństwa, np. polisy ubezpieczeniowe dla osób 55+.

Assistance dla seniora
 
Jest to pakiet całodobowej, nieodpłatnej pomocy medycznej, a także pomocy w domu. W ramach pomocy medycznej osoby starsze mogą liczyć na nieodpłatną wizytę lekarza pierwszego kontaktu lub pielęgniarki. W sytuacji, gdy dojdzie do nieszczęśliwego wypadku albo nagłego zachorowania, po uprzednim poinformowaniu konsultantów zostanie zorganizowany transport do szpitala, a także powrót do domu. Dodatkowo seniorzy mogą liczyć na kompleksową pomoc po hospitalizacji, w ramach której oferowana jest opieka pielęgniarska, pomoc domowa, czy nawet zakup i dostarczenie artykułów spożywczych i lekarstw. 

Pomoc domowa zapewnia osobom starszym całodobowe wsparcie w razie nieprzewidzianych zdarzeń w miejscu zamieszkania np. zalanie, pożar, awarie sprzętu RTV-AGD, zatrzaśnięcie zamków, a także opiekę nad zwierzętami. 

Kompleksowe ubezpieczenie 55+

W większości przypadków klasyczne ubezpieczenie na życie kierowane było do osób do 65 roku życia. Obecnie na rynku możemy znaleźć polisę na życie dedykowaną seniorom, gdzie wiek ubezpieczonego w chwili zawarcia umowy wynosi 55-75 lat. 

W podstawowej wersji polisa zabezpiecza finansowo głównie bliskich ubezpieczonego na wypadek jego śmierci. Natomiast istnieje możliwość rozszerzenia zakresu ubezpieczenia o 4 umowy dodatkowe:
  • Długoterminowa Opieka - pomoc finansowa w przypadku niezdolności do samodzielnej egzystencji wskutek NW lub choroby;
  • Diagnoza Nowotworu - dodatkowe środki finansowe na walkę z chorobą nowotworową;
  • Hospitalizacja i Operacje - wsparcie finansowe w razie pobytu w szpitalu i operacji w wyniku NW lub choroby;
  • Nieszczęśliwy Wypadek - wsparcie finansowe ułatwiające codzienne życie w przypadku niepełnosprawności wskutek NW.
Polisa na życie skierowana do seniorów jest odpowiedzią na potrzebę niezależności w sytuacji pojawienia się problemów zdrowotnych, a także zapewnieniem bliskim pieniędzy na sfinansowanie pogrzebu. Ubezpieczenie to jest bezterminowe, dlatego Klient ma gwarancję, że uposażeni na pewno otrzymają świadczenie. 

Wypadałoby zapytać, czy takie polisy ubezpieczeniowe mają sens? Przecież emeryci często nie mają wystarczająco środków na opłacenie comiesięcznej składki ubezpieczenia. Jednakże większość ma dzieci, które z powodu braku czasu i możliwości opiekowaniem się rodzicami zafundują im takie rozwiązania. 
 
 
Redakcja portalu zyciedirect.pl
 

Zabezpiecz siebie i bliskich na przyszłość

Źródło:
Data publikacji: 0000-00-00

« Powrót do listy artykułów

Spokój Bliskich - ubezpieczenie na życie online
Dodatkowy zasiłek pogrzebowy

Kalkulator - oblicz składkę

Sprawdź jak łatwo możesz kupić polisę! Skorzystaj z naszego kalkulatora, a następnie kup ubezpieczenie online!

ŻycieDirect.pl to przejrzysta oferta i jasne zasady. Teraz mogę zajmować się wnukami zamiast lekturą regulaminów i pilnowaniem terminów wpłat!
Cezary z Warszawy

Zamów rozmowę z doradcą

Otrzymasz bezpłatne informacje

Masz pytania? Skontaktuj się z Doradcą - zadzwoń:
22 270 00 48 lub napisz: obsluga@zyciedirect.pl.