X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Polisa zdrowotna - czy warto?

Publiczna służba zdrowia nie zawsze jest w stanie zapewnić natychmiastowego, skutecznego i kompleksowego leczenia – długie kolejki i jeszcze dłuższy czas oczekiwania na wizytę u specjalisty to obrazek znany z przychodni całej Polski. Między innymi dlatego coraz więcej osób decyduje się na zapewnienie sobie pomocy medycznej we własnym zakresie.

Stania w długich kolejkach i oczekiwania na odległe terminy wizyt u lekarza można uniknąć. Wystarczy wykupić prywatną opiekę medyczną. Sęk w tym, że na podobne rozwiązanie może sobie pozwolić zaledwie znikomy odsetek chorych – i to najczęściej aktywnych zawodowo ze względu na wyższe dochody. O wiele lepszym i przede wszystkim tańszym rozwiązaniem jest wykupienie polisy zdrowotnej.
 

Sprawdź najlepsze oferty


Podstawa i dodatek

Polisy zdrowotne zapewniają stosunkowo tanią ochronę zdrowia. Jest to możliwe dzięki wpłacaniu niewysokich w skali miesiąca składek. Ubezpieczenie zdrowotne stanowi najczęściej osobną umowę do już posiadanej na wypadek śmierci w następstwie nieszczęśliwego wypadku. Oczywiście, wysokość składki takiego ubezpieczenia jest uzależniona od zakresu ochrony – te o wąskim obejmują niewielką liczbę placówek medycznych, natomiast te o bardzo szerokim, dają możliwość podjęcia leczenia w wielu ośrodkach na terenie całej Polski.

W zależności od produktu ubezpieczeniowego istnieje możliwość zwrotu kosztów leczenia w dowolnych przychodniach czy szpitalach. Nawet w tych, z którymi dane towarzystwo ubezpieczeniowe nie ma podpisanej współpracy. Wówczas należy samemu dokonać płatności za wizytę, a po przedstawieniu ubezpieczycielowi rachunku pieniądze zostaną zwrócone na konto ubezpieczonego.

Taniej niż wizyta prywatna

Najtańsze prywatne konsultacje lekarskie zaczynają się od 100 złotych, ale to najczęściej tylko wstęp do kolejnych wizyt i wydatków. Średnia stawka wynosi ok. 250 złotych, ale ceny dochodzą nawet do 600 złotych za poradę medyczną, która zazwyczaj kończy się na wypisaniu kosztownej w realizacji recepty. Posiadanie polisy zdrowotnej pozwoli zaoszczędzić na pojedynczej wizycie, a przy tym uniknąć długiego czasu oczekiwania na nią. To nie tylko gwarancja natychmiastowej i specjalistycznej pomocy medycznej, ale i cena świętego spokoju na wypadek zachorowania.

Wysokość składki w ramach polisy zdrowotnej będzie niższa, ale uzależniona od kilku wytycznych: zakresu ochrony i osób nią objętych, stanu zdrowia ubezpieczonego, wieku, historii chorób, stylu życia czy wykonywanego zawodu.

Decydując się na zdrowotne ubezpieczenie na życie warto zwrócić uwagę przede wszystkim na liczbę i lokalizację placówek medycznych znajdujących się w okolicy, zakres świadczonych usług oraz wysokość składki – rynek ubezpieczeniowy jest pełny od tego typu produktów, dlatego warto dopasować ofertę do swoich potrzeb oraz możliwości, aby zapewnić sobie pożądaną ochronę i jednocześnie nie przepłacić.

Jeśli ubezpieczenie obejmuje hospitalizację, to należy zadbać o otrzymanie listy szpitali, z których będzie można skorzystać. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że nie wszystkie procedury medyczne są do zrealizowania w każdym z rekomendowanych przez ubezpieczyciela szpitalu. Dlatego przed zawarciem umowy ubezpieczenia zdrowotnego warto zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia (OWU).
 

Redakcja portalu: zyciedirect.pl

 

Zobacz jakie to proste

Źródło:
Data publikacji: 2016-02-19

« Powrót do listy artykułów

Spokój Bliskich - ubezpieczenie na życie online
Dodatkowy zasiłek pogrzebowy

Kalkulator - oblicz składkę

Sprawdź jak łatwo możesz kupić polisę! Skorzystaj z naszego kalkulatora, a następnie kup ubezpieczenie online!

ŻycieDirect.pl to przejrzysta oferta i jasne zasady. Teraz mogę zajmować się wnukami zamiast lekturą regulaminów i pilnowaniem terminów wpłat!
Cezary z Warszawy

Zamów rozmowę z doradcą

Otrzymasz bezpłatne informacje

Masz pytania? Skontaktuj się z Doradcą - zadzwoń:
71 736 75 85 lub napisz: doradca@zyciedirect.pl.