X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Najlepsze ubezpieczenie na życie

Polisa jest jedną z podstawowych form zabezpieczenia finansowego na wypadek śmierci ubezpieczonego. Świadczenie wypłacone najbliższej rodzinie pozwoli utrzymać poziom jej życia na stałym poziomie. To, która polisa spełni wszystkie oczekiwania, zależy od kilku czynników.


    Przekalkuluj sam - to proste!

 

Co prawda na ubezpieczenie nigdy nie jest za późno, jednak wiek ubezpieczonego robi przysłowiową różnicę. Skala zadowolenia będzie też mierzona według sumy ubezpieczenia, czyli wysokości późniejszego odszkodowania, a także wysokości stawki czy zakresu ochrony, bo ubezpieczenie na wypadek śmierci w następstwie nieszczęśliwego wypadku to zaledwie wierzchołek góry ofertowej każdego towarzystwa ubezpieczeniowego.
 

Formalności pod kontrolą
 
Każdy ubezpieczony chciałby posiadać najlepsze ubezpieczenie na życie z www.rankingubezpieczennazycie.pl. Tyle że nie każdemu zależy na tych samych składnikach polisy. Wybierający ochronę finansową na wypadek własnego zgonu myśli przede wszystkim o swoich najbliższych. Dla rodziny
śmierć bliskiej osoby ma w szczególności podłoże emocjonalne. Utrata jest poważnym przeżyciem, z którym nie wszyscy mogą sobie poradzić. Wiąże się to także z bardziej przyziemnymi kwestiami, jakimi są wszystkie konieczne formalności, czyli powiadomienie właściwych urzędów oraz firm (banku, operatora telefonicznego, ubezpieczyciela itd.), nie licząc uregulowania kwestii pochówku.
 

W każdej sytuacji
 
Najlepsze ubezpieczenie na życie to takie, które pozwoli na pokrycie kosztów pogrzebu oraz finansowe wsparcie chociaż na krótki okres. Ponieważ śmierć spotyka ludzi w każdym wieku, polisa nie powinna być dostępna wyłącznie osób po 50-tce. Dla nich nie ma przeszkód w zakupie ubezpieczenia, jednak to młody ubezpieczony powinien mieć możliwość kupna taniego ubezpieczenia adekwatnie do stopnia ryzyka, jakie ponosi towarzystwo ubezpieczeniowe.
 
Na tanią polisę należy patrzeć z dwóch stron. Oznacza to, że ubezpieczony zapłaci niską składkę, za którą niekoniecznie będzie stała wysoka suma ubezpieczenia, a więc kwota wypłacana jako świadczenie. Niski koszt ubezpieczenia często ma związek z wąskim zasięgiem ochrony. Najlepsza polisa na życie będzie dla niektórych oznaczała atrakcyjny wybór umów dodatkowych, które nieznacznie powiększają wysokość końcowej opłaty, powodując wzrost poczucia komfortu osoby ubezpieczonej.
 

(Nie)potrzebny wydatek?
 
Mimo że w polskim społeczeństwie rośnie świadomość posiadania ubezpieczenia na życie (nawet w pakiecie podstawowym), wciąż wielu przekonuje się o przydatności takiego rozwiązania dopiero po szkodzie. Żelazny argumentem przeciwników polis nie tylko na życie jest konieczność ponoszenia dodatkowych kosztów. Jednak kilkadziesiąt złotych w skali miesiąca to zaledwie kropla w porównaniu z wysokością odszkodowania albo z sumą wydatków związanych z leczeniem czy śmiercią bliskiej osoby.
 
Towarzystwa ubezpieczeniowe pozwalają swobodnie zdecydować, na jakich warunkach klient zawiera polisę i jak dużą wartość będzie ono posiadać. Sprawdzenie i porównanie ofert może przekonać niezdecydowanych, że nie jest to wydatek, który będzie dla nich obciążeniem, ale pokryciem przyszłych zobowiązań.
 
 
Redakcja portalu: zyciedirect.pl
 
 

    Zobacz to, czego nie mają inni


Źródło:
Data publikacji: 2016-03-16

« Powrót do listy artykułów

Spokój Bliskich - ubezpieczenie na życie online
Dodatkowy zasiłek pogrzebowy

Kalkulator - oblicz składkę

Sprawdź jak łatwo możesz kupić polisę! Skorzystaj z naszego kalkulatora, a następnie kup ubezpieczenie online!

ŻycieDirect.pl to przejrzysta oferta i jasne zasady. Teraz mogę zajmować się wnukami zamiast lekturą regulaminów i pilnowaniem terminów wpłat!
Cezary z Warszawy

Zamów rozmowę z doradcą

Otrzymasz bezpłatne informacje

Masz pytania? Skontaktuj się z Doradcą - zadzwoń:
22 270 00 48 lub napisz: obsluga@zyciedirect.pl.