X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Kiedy powinniśmy zastanowić się nad ubezpieczeniem życia

Panuje stereotypowe przekonanie, że ubezpieczenie na życie to produkt adresowany do osób starszych. Nic bardziej mylnego, bo dzięki wcześnie podjętej decyzji o wykupieniu polisy można otrzymać w ofercie najtańsze składki. Trudno przewidzieć, kiedy staniemy się ofiarą groźnego wypadku, dlatego o polisie musimy myśleć już w momencie rozpoczęcia kariery zawodowej.

Sprawdź szczegóły polisy

Niezależnie od tego czy dopiero wkraczamy w dorosłość, czy już powoli zbliżamy się do emerytury, kwestia ubezpieczeń powinna być dla nas oczywistym wydatkiem. Większość osób nie decyduje się na ubezpieczenia właśnie ze względu na zbyt dodatkowe koszty.

Finanse pod kontrolą

Podczas robienia codziennych zakupów najprościej jest kontrolować bieżące wydatki wiedząc, na co można sobie pozwolić, a z czego trzeba zrezygnować. Jeżeli chodzi o ubezpieczenia, zwłaszcza życiowe, wysokość comiesięcznej składki powinna być dopasowana do indywidualnych możliwości finansowych. Wpisanie tej kwoty do stałych wydatków gospodarstwa domowego sprawi, że kilkadziesiąt złotych przeznaczonych na ochronę własną i członków rodziny będzie sumą nieodczuwalną.

Zastanawiając się kiedy najlepiej wykupić ubezpieczenie, nie możemy zakładać, że przyda się dopiero za kilkadziesiąt lat. Niestety nie jesteśmy w stanie przewidzieć jak długo będziemy żyć. Jeżeli nasza rodzina nie posiada stabilnej sytuacji finansowej, może mieć problemy nawet ze zorganizowaniem uroczystości pogrzebowych. Dlatego decyzja o ubezpieczeniu powinna zapaść jak najwcześniej.

Nie tylko z konieczności

Polacy mają skłonność do zakupu ubezpieczeń, jedynie gdy te są obowiązkowe. Każdy posiadacz samochodu kupuje polisę komunikacyjną OC. Na dodatkowe opcje takie jak autocasco czy assistance decyduje się jedynie część kierowców. Nawet ubezpieczenie życia może być niekiedy konieczne. Przykładowo gdy myślimy o zakupie mieszkania czy budowie domu, często niezbędne jest zaciągnięcie kredytu. Dopełnienie wszystkich formalności z nim związanych wiąże się również z ubezpieczeniem. Bank chce mieć pewność, że, gdy stanie się coś uniemożliwiającego nam spłatę, jego finanse będą bezpieczne.

Przy wyborze ubezpieczenia na życie powinniśmy kierować się nie tyle koniecznością, co odpowiedzialnością za najbliższych. Mając na utrzymaniu rodzinę, a nawet będąc jej jedynym żywicielem, finansowe zabezpieczenie z pewnością nie powinno nas zastanawiać w wieku 20, 30 czy 40 lat.

Redakcja portalu: zyciedirect.pl
 

Zobacz najprostsze wyliczenie składki

Źródło:
Data publikacji: 2016-02-17

« Powrót do listy artykułów

Spokój Bliskich - ubezpieczenie na życie online
Dodatkowy zasiłek pogrzebowy

Kalkulator - oblicz składkę

Sprawdź jak łatwo możesz kupić polisę! Skorzystaj z naszego kalkulatora, a następnie kup ubezpieczenie online!

ŻycieDirect.pl to przejrzysta oferta i jasne zasady. Teraz mogę zajmować się wnukami zamiast lekturą regulaminów i pilnowaniem terminów wpłat!
Cezary z Warszawy

Zamów rozmowę z doradcą

Otrzymasz bezpłatne informacje

Masz pytania? Skontaktuj się z Doradcą - zadzwoń:
71 736 75 85 lub napisz: doradca@zyciedirect.pl.