X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Czy ubezpieczenie na życie można dostosować do własnych potrzeb?

Każde ubezpieczenie bez względu na jego rodzaj powinno być spersonalizowane, czyli maksymalnie dopasowane do preferencji ubezpieczonego. Wyjątek stanowią jedynie polisy grupowe, w których warunki ochrony dotyczą szerokiego ogółu, a nie jednostki. 

Oferta firm ubezpieczeniowych jest bardzo elastyczna w dziedzinie polis turystycznych, nieruchomości czy na życie. Polisy są tak skonstruowane, by jak najwięcej klientów znalazło zabezpieczenie tak w postaci pakietu podstawowego, jak i umowy dodatkowej.

    Sprawdź dobrane rozwiązanie


Ochrona podstawowa

Polisa na życie, mimo mylącej nazwy, zabezpiecza finansowo rodzinę ubezpieczonego na wypadek śmierci właściciela polisy. Jest to główny element każdego pakietu podstawowego. Ubezpieczyciel zobowiązuje się do wypłacenia określonego świadczenia w sytuacji nieszczęśliwego wypadku, któremu ulegnie osoba ubezpieczona lub na wypadek jej śmierci beneficjentom odszkodowania.

Ochrona dodatkowa

Umowę ubezpieczenia na życie można rozszerzyć o ochronę w razie pobytu w szpitalu oraz operacji chirurgicznych, udaru mózgu, zawału serca, zachorowania na raka, czy inną poważną chorobę ujętą w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU). Kolejną dodatkową opcją rozszerzenia ochrony polisy jest ubezpieczenie się na wypadek trwałego kalectwa wskutek nieszczęśliwego wypadku. W takiej sytuacji osoba poszkodowana może być niezdolna do wykonywania jakiejkolwiek pracy zarobkowej, a zatem może liczyć na wsparcie finansowe ze strony ubezpieczyciela.

Więcej z odszkodowania

Bardzo często firmy ubezpieczeniowe dają możliwość zwiększenia sumy ubezpieczeniowej. Dzięki takiej możliwości najbliżsi ubezpieczonego, który ulegnie nieszczęśliwemu wypadkowi, mogą liczyć na wyższe odszkodowanie niż to przewidziane w podstawowej wersji polisy.


Redakcja portalu: zyciedirect.pl

    Porównaj polisy na życie


 

Źródło:
Data publikacji: 2016-02-04

« Powrót do listy artykułów

Spokój Bliskich - ubezpieczenie na życie online
Dodatkowy zasiłek pogrzebowy

Kalkulator - oblicz składkę

Sprawdź jak łatwo możesz kupić polisę! Skorzystaj z naszego kalkulatora, a następnie kup ubezpieczenie online!

ŻycieDirect.pl to przejrzysta oferta i jasne zasady. Teraz mogę zajmować się wnukami zamiast lekturą regulaminów i pilnowaniem terminów wpłat!
Cezary z Warszawy

Zamów rozmowę z doradcą

Otrzymasz bezpłatne informacje

Masz pytania? Skontaktuj się z Doradcą - zadzwoń:
71 736 75 85 lub napisz: doradca@zyciedirect.pl.