X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Coraz modniejsza polisa posagowa

Zakładając własną rodzinę przyjmujemy na siebie wielką odpowiedzialność. Planując jakiekolwiek działanie nie myślimy wyłącznie o sobie, ale także o naszych najbliższych. Nie oznacza to oczywiście całkowitego niewolnictwa, będąc jednak współmałżonkiem czy posiadając dzieci stają się oni ważniejsi niż my sami. Bezpieczeństwo jest wartością która trzyma nas przy życiu i pozwala cieszyć się każdym kolejnym dniem. Warto zastanowić się nas przyszłością swoich dzieci i jej finansowym zabezpieczeniu.

Coraz modniejsze stają się polisy posagowe, które towarzystwa ubezpieczeniowe wprowadziły do swojej oferty. Jak sama nazwa wskazują pozwalają zgromadzić kapitał, który w pewnym momencie zostanie wypłacony naszym dzieciom. Kluczowym momentem w ich życiu jest osiągnięcie pełnoletności i wkroczenie w dorosłe życie. Mniej więcej w tym wieku decydujemy o tym jak będzie wyglądać nasza przyszłość. Postanawiamy pójść na studia, nieco później założyć rodzinę i znaleźć miejsce, w którym będziemy mieszkać. Polisa posagowa może częściowo sfinansować koszty życia podczas dalszej nauki, zakup mieszkania czy rozpoczęcie budowy. Są to kosztowne aspekty usamodzielnienia się i będąc osobą na początku kariery zawodowej nie posiadamy zgromadzonej dużej kwoty środków finansowych.

Będąc rodzicem nie wiemy jak będzie wyglądać nasz budżet za kilkanaście lat. Wykupienie polisy posagowej dla dziecka i regularne opłacanie składek zapewnia uzbieranie funduszu pozwalającego na spokojne planowanie dalszej przyszłości. Środki zostają wypłacone najczęściej po ukończeniu 18 roku życia. Możemy jednak dowolnie ustalić moment, w którym dziecko otrzyma „posag”. Ten rodzaj ubezpieczenia stanowi także swoistą polisę na życie. W przypadku śmierci rodziców pieniądze wypłaca się wcześniej. Strata najbliższych jest poważnym ciosem dla dziecka. Zabezpieczenie finansowe przynajmniej w minimalny sposób pozwala poradzić sobie z problemem, poprzez zapewnienie utrzymania.
 
Im wcześniej zdecydujemy się na wykupienie polisy dla dziecka tym korzystniejsze warunki możemy otrzymać od towarzystw. Długookresowe opłacanie składki pozwoli również na zgromadzenie większego kapitału. Sami gdy byliśmy u początku dorosłości musieliśmy oszczędzać każdą złotówkę. Z pewnością docenilibyśmy finansowy kapitał zbierany przez lata przez rodziców. Dzisiaj możemy sprawić, że to nasze dzieci będą mogły otrzymać stosowny „posag”. Sprawdźmy jakie warunki oferują nam dane agencje i zdecydujmy jaka przyszłość czeka nasze potomstwo.

Źródło:
Data publikacji: 2015-10-06

« Powrót do listy artykułów

Spokój Bliskich - ubezpieczenie na życie online
Dodatkowy zasiłek pogrzebowy

Kalkulator - oblicz składkę

Sprawdź jak łatwo możesz kupić polisę! Skorzystaj z naszego kalkulatora, a następnie kup ubezpieczenie online!

ŻycieDirect.pl to przejrzysta oferta i jasne zasady. Teraz mogę zajmować się wnukami zamiast lekturą regulaminów i pilnowaniem terminów wpłat!
Cezary z Warszawy

Zamów rozmowę z doradcą

Otrzymasz bezpłatne informacje

Masz pytania? Skontaktuj się z Doradcą - zadzwoń:
71 736 75 85 lub napisz: doradca@zyciedirect.pl.